Kontenery na gruz są z reguły wynajmowane przez osoby, które remontują swoje mieszkanie, budują dom albo stawiają lub modernizują inny obiekt. Warto pamiętać, że niewłaściwe składowanie odpadów budowlanych wiąże się z kosztowną karą. Czy jednak do wcześniej wspomnianego pojemnika powinien trafić wyłącznie gruz? Jakie jeszcze odpady można do niego wyrzucić?

Co wolno wyrzucić do kontenera na gruz?

Zgodnie z określeniem opisywanego kontenera możemy do niego wyrzucić gruz. To jednak nie wszystko. Trafiają do niego również elementy ceramiczne, a także betonowe i ceglane. Co więcej, jest odpowiednim miejscem do składowania odpadów po tynkowaniu i tapetowaniu. Do niego powinny też trafić fragmenty framug okiennych i drzwiowych oraz elementy wykładziny czy okleiny. Ponadto nie można zapominać o tym, że do kontenera na gruz są wyrzucane również elementy drewniane, metalowe czy papierowe, a także płyty kartonowo-gipsowe oraz styropian.

Należy przy tym pamiętać, że do opisywanego kontenera nie powinny trafiać inne odpady, w tym te powstające w gospodarstwach domowych. Nie można też wrzucać do niego elektrośmieci oraz innych produktów, które stanowią zagrożenie dla środowiska i wymagają określonego sposobu utylizacji tak jak azbest, ponieważ to wiąże się z konsekwencjami.

Wynajem kontenera — o czym należy pamiętać?

Decydując się na wynajem kontenera od firmy, która oferuje też odbiór gruzu, musimy wybrać jego odpowiednią wielkość. Zbyt mały może spowodować, że konieczne będzie przerwanie prac do czasu dostarczenia kolejnego pojemnika na odpady. W razie wątpliwości warto poprosić o radę specjalistę z firmy zajmującej się wynajmem kontenerów. Oprócz tego dobrze sprawdzić, czy wybrany pojemnik na gruz jest wykonany z trwałych i odpornych na uszkodzenia materiałów.