Kontenery hakowe (kontenery transportowe do hakowca) to otwarte kontenery, które znajdują zastosowanie m.in. w branży budowlanej. Kontenery hakowe doskonale sprawdzają się podczas ciężkich robót, służąc m.in. jako zbiorniki na gruz. Odpowiednia budowa i wytrzymałość pozwalają również na ich zastosowanie np. podczas transportu węgla, kamieni, piasku i innych materiałów. Kiedy opłaca się wynająć kontener hakowy?

Budowa i zastosowanie kontenerów hakowych

Kontenery hakowe to kontenery, które charakteryzują się wysoką odpornością na uszkodzenia. Swoim wyglądem przypominają otwarte wagony kolejowe i są często stosowane do transportu różnych materiałów. Znajdują zastosowanie np. podczas składowania i transportu odpadów budowlanych, materiałów opałowych, materiałów budowlanych oraz śmieci. Ich budowa oraz dobór wytrzymałych komponentów pozwalają na składowanie i transportowanie w kontenerach hakowych materiałów o znacznej wadze.

Transportowane i składowane w kontenerach hakowych materiały mogą zostać zabezpieczone przed działaniem czynników środowiskowych za pomocą plandeki. Istnieje możliwość doboru typu kontenera do jego zastosowania – kontenery hakowe różnią się pod względem wymiarów, które decydują o ich pojemności, a także zastosowanych rozwiązań, które ułatwiają korzystanie z kontenera np. sposobu otwierania burt.

Kiedy opłaca się wynająć kontener hakowy?

Wynajem kontenerów hakowych jest opłacalny, gdy są one potrzebne okazjonalnie np. podczas prac związanych ze sprzątaniem terenu budowy, transportem materiałów budowlanych lub opałowych, a także wywozem śmieci wielkogabarytowych. Warto także zdecydować się na wynajem kontenera hakowego, gdy zachodzi konieczność pozbycia się większej ilości odpadów zielonych oraz odpadów pozostałych po rozbiórkach i wyburzeniach.