Kontener na odpady budowlane jest przydatny przede wszystkim, gdy przeprowadzamy remont mieszkania. Do niego bowiem należy wyrzucić gruz, usunięte tynki, gips, cement oraz płyty kartonowo-gipsowe. Do specjalnych kontenerów wrzuca się także tapety, stolarkę okienną i drzwiową, wszelkiego rodzaju odpady instalacyjne, materiały pokryć dachowych oraz elementy ceramiki. Kontener budowlany jest również miejscem składowania styropianu. Wybór konkretnego modelu kontenera zależeć będzie przede wszystkim od objętości odpadów oraz od ich wagi. Sprawdź, jakie rodzaje kontenerów na odpady budowlane mamy w naszej ofercie i czym się charakteryzują.

Czym charakteryzują się kontenery KP5?

Kontenery na odpady budowlane KP5 to kontenery ważące 500 kg, o wymiarach:

  • długość 3,44 m,
  • wysokość 1,22 m,
  • szerokość 1,74 m.

Są to kontenery uniwersalne otwarte, przeznaczone do gromadzenia oraz wywozu zarówno odpadów budowlanych, jak i surowców wtórnych czy odpadów wielkogabarytowych. Wywożone są przy użyciu samochodów bramowych oraz hakowych, na haki małe. Dostępne w naszej ofercie kontenery typu  KP5 są niezwykle wytrzymałe, wyprodukowane zostały bowiem z blachy stalowej o grubości 2 i 2,5, 3 i 3,5 oraz 4 milimetrów. Są także odporne na korozję, dzięki zabezpieczeniom antykorozyjnym i stalowej nawierzchni.

Kontenery KP7, czyli jakie?

Kolejnym rodzajem kontenerów na odpady budowlane, dostępnym w naszej ofercie, są kontenery KP7. Są to kontenery nieco większe od modelu KP5 – ich długość wynosi 3,6 m, szerokość 1,86 m, a wysokość 1,5 metra. Są także cięższe, ważą bowiem 840 kilogramów. W kontenerach typu KP7  hak znajduje się na wysokości 1,2 m, a rozstaw płóz wynosi 1020 mm. Wszystkie elementy ruchome pojemnika  wyposażone zostały w smarowniczki. Tego typu kontenery posiadają ponadto drzwi otwierane na boki lub uchylną klapę, dzięki czemu ich obsługa jest niezwykle wygodna. Jak wszystkie kontenery z naszej oferty, kontenery KP7 posiadają zabezpieczenia antykorozyjne. Polecamy je zwłaszcza na gruz, stłuczkę szklaną oraz odpady półpłynne i odwodnione.

Kiedy zdecydować się na kontenery KP15 i KP36?

W naszej ofercie posiadamy także kontenery typu KP15 i KP36. Są to stalowe kontenery, które doskonale sprawdzą się przy większych remontach i dużych rozbiórkach. Kontenery typu KP36 mają pojemność aż 36 m³ i wymiary 6500 × 2300 × 1570 mm. Można do nich załadować odpady budowlane o masie 16 000 kilogramów. Tego typu kontenery zostały wyposażone w drabinkę wejściową na przedniej ścianie kontenera. Tylne drzwi posiadają szereg zabezpieczeń. Ponadto kontenery KP36 charakteryzują się podwójnym dnem, licznymi zaworami spustowymi oraz otworami technologicznymi. Oferowane przez nas kontenery KP 15 natomiast wyposażone zostały w rolki jezdne i pomieszczą do 15 m³ odpadów budowlanych.

Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty wynajmu oraz sprzedaży kontenerów na odpady budowlane.